Sme členmi Združenia účtovníkov Slovenska

O nás

V dnešnej modernej dobe je veľmi populárne, podnikať na seba a na vlastnú zodpovednosť. Na pleciach konateľa leží veľa povinnosti a záväzkov. Úlohou našej firmy je odbremeniť konateľa aspoň od niekoľkých dôležitých činnosti, medzi ktoré patrí spracovanie účtovníctva či už právnickej osoby alebo fyzickej osoby. Taktiež vieme zabezpečiť spracovanie miezd a vedenie personálnej agendy. Celý benefit v užívaní externej spoločnosti na spracovanie účtovníctva pozostáva hlavne v ušetrení nákladov na vlastnú účtovníčku alebo účtovníka a stým aj spojený účtovný softvér a vlastnú počítačovú techniku, čo v dnešnej dobe nie je lacné. Taktiež odpadnú náklady na vlastnú mzdárku a mzdový softvér. Stále aktuálne zmeny v zákonoch máme podchytené, zákony a paragrafy sú pre nás bežné dennodenne čítanie.

Spoločnosť Dataling s.r.o. vznikla v roku 2019 odčlenením od materskej spoločnosti K&B&Rnet s.r.o., ale to neznamená, že sme spoločnosť, ktorá ma málo skúsenosti. Do roku 2019 sme účtovníctve služby poskytovali práve pod materskou spoločnosťou. Nakoľko táto sa ale so svojim predmetom podnikania uberá iným smerom presunuli sme podnikateľskú činnosť týkajúcu sa tejto oblasti pod samostatnú spoločnosť Dataling s.r.o. .

 

V našej spoločnosti sa nachádzajú 5 účtovníčok, ktoré majú viac ako 10 ročnú prax počas ktorej sa stretli s rôznymi predmetmi podnikania a stým aj spojenými úskaliami a krásami účtovníctva. Naša spoločnosť účtuje prevažne stavebné a elektroinštalačné firmy, čiže problematika stavebníctva v účtovníctve v našej firme nie je žiadny problém. Medzi ďalšie firmy, ktorým externe spracovávame účtovníctvo a mzdovú agendu patria online internetové obchody. Problematiku účtovania cestovných kancelárií a agentúr máme zvládnutú na výbornú nakoľko sa v zozname našich spokojných klientov nachádza aj cestovná kancelária. S cestovnou kanceláriou nám pribudla zodpovednosť za účtovníctvo aj autobusovej dopravnej spoločnosti.

 

Možnosť dodania dokladov je niekoľkými spôsobmi.

  1. Osobné vyzdvihnutie podanie dokladov v mieste sídla účtovnej spoločnosti.
  2. Dohodnuté odberné miesto dokladov
  3. Elektronické zasielanie dokladov – Forma PDF, v prípade veľkého počtu dokladov individuálne riešenie.

Po príchode účtových dokladov a odoslaní informácie o prijatí sa naše účtovníčky začnú zaoberať so správnosťou a kontrolou účtovných dokladov a ich následnou evidenciou v účtovnom programe. Po zaúčtovaní všetkých dodaných účtovných dokladov Vám pošleme informáciu o DPH za daný mesiac prípadne o dane z príjmov PO alebo FO.

 

Naša spoločnosť sa aktívne zúčastňuje na školeniach ohľadom nových vydaných vecí v oblasti účtovníctva, personalistky, miezd, DPH, dane z príjmov a iných dôležitých okruhov, ktorými sa zaoberáme.